Ofertă de muncă International

Ofertă de muncă Electromecanic

Municipiu: West-Vlaanderen
Regiune: Waregem
Orar: Dagwerk

Descrierea postului

Cum arata o zi din viata unui electromecanic?

Ca electromecanic, rezolvi probleme electrice si mecanice la parcurile de masini din companiile de productie, precum si efectuezi lucrari de atelier, de exemplu, în constructia de masini. Esti responsabil pentru întretinerea preventiva si curativa a masinilor. În întretinerea preventiva, efectuezi întretinere proactiva a instalatiilor si masinilor cu scopul de a preveni daune, defectiuni, deficiente si inconveniente ulterioare. Întretinerea curativa implica înlocuirea sau repararea unei piese defecte atunci când apare o defectiune. Cunostinele/experienta ta pneumatica si hidraulica te pot ajuta în realizarea sarcinilor de întretinere. Ca tehnician senior, întelegi structura unui sistem PLC si poti detecta si remedia erorile. Programarea unui PLC nu este asteptata de la un tehnician. Vei fi trimis la diferiti clienti cu activitati diverse pentru misiuni scurte sau lungi.

Cerințe

Cerințe:

Ce trebuie sa stiu/sa pot face pentru a începe ca electromecanic:

Limba: Neerlandeza sau Engleza sau Franceza

Electric

  • Pot citi si întelege o schema electrica.
  • Pot masura tensiunea, curentul, rezistenta.
  • Cunosc diferitele componente electrice (cum ar fi disjunctor, dispozitiv de curent rezidual, protectie termica, etc.)
  • Pot conecta si remedia componente de oprire de urgenta.
  • Pot conecta motoare în configuratia stea-triunghi.

Mecanic

  • Pot lubrifia, am experienta în întretinerea preventiva.
  • Pot (de)monta rulmenti.
  • Am experienta cu mecanisme de transmisie (cum ar fi lanturi, curele si roti dintate).
  • Pot deconecta si înlocui un motor.
  • Pot ajusta si înlocui benzi transportoare.
  • Pot înlocui si conecta furtunuri si fitinguri hidraulice.
  • Pot înlocui si conecta conducte si componente pneumatice.
Experiență:

Experienta relevanta

Permis de conducere:

Geen rijbewijs vereist

Limbi:

Nederlands: Bine
Frans: Bine
Engels: Bine

Ofertă:

Ce primesti în schimb?

  • Salariu competitiv (negociabil)
  • O masina cu card de combustibil, utilizare privata posibila cu angajare permanenta (nu pentru lucru pe santier)
  • Indemnizatie de mobilitate
  • Tichete de masa
  • Buget pentru achizitionarea unui telefon mobil + abonament Proximus pe cheltuiala companiei
  • Pensie extra-legala (specifica sectorului) – asigurare de grup
  • Unelte si îmbracaminte de lucru furnizate de companie
  • O echipa dinamica de top, care te primeste cu bratele deschise
  • Un supervizor tehnic care te antreneaza intens pe teren
  • Lucreaza în regiunea aleasa de tine.
  • Cautam constructori de panouri în toata Flandra.
Salariu: Salariu/oră

Studii :

Hoger beroepsonderwijs (HBO) Elektromechanica

Contactați consultantul

Andreea Grumeza
051 42 60 67
andreea.grumeza@forumjobs.be

Contactați Andreea